Płyty Heraklith z wełny drzewnej do izolacji akustycznej i termicznej budynków - ciekawy produkt firmy Knauf Insulation

Autor: Maria Szcześniak | Data: 6/02/2008

Więcej informacji znajdziesz na naszym nowym portalu Budowa i remont

Od stycznia 2008 r. w ofercie firmy Knauf Insulation są dostępne nowe materiały izolacyjne , w tym płyty Heraklith® z wełny drzewnej wiązanej magnezytem, które przeznaczone są do unikalnych zastosowań. Płyty Heraklith® mogą służyć zarówno do izolacji akustycznych ścian i sufitów, jak i do termoizolacji budynków.

Faktura wełny drzewnej umożliwia ich malowanie (płyty można zamówić w wielu różnych kolorach) jak i tynkowanie tynkami mineralnymi. Z tego powodu płyt Heraklith® można używac m.in. do okładania zewnętrznych ścian budynków wykonanych w konstrukcji szkieletowej.

Zaletą płyt jest ich niezapalność, paroprzepuszczalność, dzięki której regulują one wilgotność pomieszczeń oraz brak szkodliwych formaldehydów. Wśród wielu rodzajów płyt Heraklith® są również termoizolacyjne płyty wielowartstwowe z wypełnieniem ze styropianu samogasnącego i płyty z rdzeniem z niepalnej wełny mineralnej.

Dają one dobrą izolacyjność termiczną a jednocześnie aktywnie “oddychają”, są odporne na zginanie i starzenie materiału. Można stosować je m.in. do izolacji piwnic, garaży i budowli komunikacyjnych, takich jak tunele czy galerie. Zastosowanie płyt Heraklith® ilustrują poniższe slajdy.

Technorati tags: , , , , ,

Kategorie: Knauf, tynki, projekty wnętrz, architekci, sufity podwieszane, budownictwo energooszczędne, materiały izolacyjne, systemy dociepleń, wełna drzewna

Print This Post Print This Post

Komentarze

Jan Gorgul Architektura-Urbanistyka
3/08/2009 o 12:31

Bardzo proszę o kontakt z pracownia , ponieważ projektujemy obecnie remont drewnianego budynku z roku 1922, gdzie po raz pierwszy w Polsce zastosowano płyty Heraklith do obudowy (wewnętrznej i zewnętrznej) szkieletowej konstrukcji budynku. Istnieje pilna konieczność demontażu warstwy zewnętrznej, docieplenia ściany szkieletowej i wykonania ponownie warstwy zewnętrznej (pod tynk) . Obiekt przetrwał 90 lat w stanie zadawalającym, co moze być przyczynkiem do rozważań nt. użycia w/w materiału. Budynek jest pod opieką konserwatora zabytków i inna elewacja raczej nie wchodzi w rachubę JG

Dodaj komentarz

...